Özyurtlarda Günlük Kiralık Ev

 

Processing your request, Please wait....
Tıkla Ara

Günlük Kiralık Ev Sahiplerini Meşgul Edecek Konular

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza özyurtlar günlük kiralık ev işi yapan girişimcilerin seçim hatalarından ötürü muhtemel yaşayacağı sıkıntılardan bahsedeceğiz.

Mesela ilk konu olarak müşteri portföyünün özenilmeyerek oluşturulmasından bahsetmeye başlayabiliriz. Müşterilerimiz ekseriyette alkol tüketen bir camiadan oluşuyorlar ise, ilerde bu müşterilerin tabi genelinden bahsetmiyoruz ancak, alkol tüketen bir birey ile ne zaman nasıl sorun yaşayacağınızı kestirmek çok zordur diye tahmin ediyoruz. Daha doğrusu yüz tane alkollü müşteriden bir tanesi sizin canınızı çok sıkabilir ve geri kalan doksan dokuz tanesi de vaktinizi gereğinden fazla alabilir.

Günlük kiralık evinizde yangın çıktığını düşünsenize. Alkol tüketen kişinin cesareti gereksiz yere yükselip adrenalin salgıladığı için ne zaman ne yapacağını kestirmek kolay olmayacağından belki yanında getirdiği kişi ile belki resepsiyon da ki görevli ile belki de anahtar veya ücret alış veriş esnasında sizinle diyalog kopukluğu yaşayabileceğinden, işlerinizde aksama yaşanabilmesi muhtemeldir. Bu yazımızda yanlış anlaşılmasını istemediğim bir konu da alkole karşı olmamamız. Zaman zaman herkes gibi bizler de rahatlamak adına alırız ancak müşterilerinizin her birinin alkol kullanmasından kastımız, örneğin alkollü mekanlar ile diyalog kurularak edinilen günlük kiralık daire portföyünden bahsetmekteyiz.

Böyle bir durumda siz de takdir edersiniz ki eninde sonunda bir sorun yaşamak kaçınılmazdır. Alkol ile direk olarak alakası bulunmayan bir kaynaktan edinilen müşteriler arasında ki alkol tüketen yüzdelik oran her işte olabileceği gibi sizde de olacak ve bu yüzdelik oran tabii ki ve tartışmasız olarak kabul edilebilir bir orandır ki her işte, her alanda alkol tüketen insanlarda toplumumuzun birer ayrılmaz parçasıdırlar. Bir diğer konu ise parayı peşin almamak. Bilirsiniz, parası peşin alınmayan işlerde her zaman bir memnuniyetsizlik yaşanabilir veya bu memnuniyetsizlik bilinçli olarak ücreti eksik ödeme adına da uydurulabilir. Ya da parayı hiç ödememek adına kişi kiraladığı günlük kiralık daireden kapıyı çekip çıkıp gidebilir. Tabi bu durum eksik ödemekten de çok daha vahimidir çünkü ödemesi gereken parayı ödemediği gibi, muhtemelen bir daha da gelmeyecektir.

Tıkla Ara: 0532 201 12 12

18 Temmuz 2020 01:22