Günlük Kiralık Ev Sahiplerine Düzenleme

 

Processing your request, Please wait....
Tıkla Ara

Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire Sahiplerine Düzenleme

Türkiye genelinde günlük kiralık daire ve evlerde düzenlemeye gidildi. Yıllardır vergilendirme sistemine ayak uydurmayan ve elde edilen gelirin vergisini konuyla ilgili bir tasarı olmadığından dolayı ödemeyen özyurtlar günlük kiralık ev sahiplerine kısıtlama getirildi.

Getirilen kısıtlama neticesinde Beylikdüzünde ki butik oteller de yaşanan doluluk oranının artması gözden kaçmadı. Günlük kiralık daireler konuyla alakalı bir yasa olmaması iddia edilerek yakın bir geçmişe kadar herhangi bir vergilendirme sistemine dahil olmadan gelir elde etmekteydiler ancak getirilen yeni yasa tasarısıyla birlikte vergisiz bir şekilde ve yasal düzenleme yapılmadan mekan kiralayan kişilere ağır ve caydırıcı para cezaları getirilmesi sonrası günlük kiralık dairelerin sayısı günden güne azaldı ve bunun paralelinde ise otellere olan ilgi günden güne artarak otellerin doluluk oranlarını pozitif anlamda etkiledi.

Hal böyle olunca günlük kiralık daire işi yapan kişilerden büyükleri de butik otel işine girmeye ve otel sektörünü doygunluğa ulaştırmaya başladılar. Beylikdüzünde ki otellerin artması da bu sebepten dolayıdır.

Tıkla Ara: 0532 201 12 12

19 Nisan 2020 17:15