Günlük Kiralık Evler Ekonomik mi

 

Processing your request, Please wait....
Tıkla Ara

Günlük Kiralık Evler Otellerle Yarışıyor?

Başlığı okuduğunuzda ilginizi çekmiştir ve soruyorsunuzdur. beylikdüzü günlük kiralık evlerin topluma ne gibi faydaları olabilir diye. Düşünün ki 4 kişilik bir aile olarak seyahate çıkmışsınız ve aile reisi olarak cebinizde o gün konaklayıp gezmek istediğiniz il içinde ki otellerden birine 4 kişi için ödeyebileceğiniz bütçeniz yok. Sizce de günlük kiralık daire kiralamak otelde ayrı ayrı 4 kişi kalıp 4 kişi olarak ücret ödemekten çok daha iyi değil midir? Bizce mantıklı olanı günlük kiralık daire tutmaktır. Aynı zamanda bu konsept toplum içinde ki ve konaklama sektörünün müşterilerini oluşturan kesime bir alternatif sunmakta olduğu için de topluma fayda göstermektedir.

Siz yalnız olarak bir seyahat yapıyor iseniz gidip bir otelde kalmanız daha mantıklı sayılabilir. Hatta iki kişi seyahat ediyor olsanız dahi otelde kalmanız belki mantıklı olabilir ancak en az üç ve daha fazla ferdi olan bir ailenin başka bir şehre gittiği zaman yanlarında kalacakları akrabalarından sonra ki en mantıklı konaklama yeri günlük kiralık ev olarak geliyor bizlerin aklına. Yazarlarımız arasında evli kişiler de bulunuyor ancak her ne kadar evli yazarlarımız olsa da bekar yazarlarımızın da görüşünü incelediğimizde aynı kanıya varmaktayız. Kendilerine sorduğumuzda bunun evlilik ile alakasının direk olmadığını, 3 ya da 4 arkadaş seyahat yaptığında da aynı durumun geçerli olduğunu ve otel yerine günlük kiralık dairenin daha mantıklı ve daha hesaplı olacağı tezini ortaya atmışlardır.

Bütün bunlardan bahsederken günlük kiralık dairelerde bulunmayan ancak otellerde bulunan ekonomik getiriden de bahsetmeden edemeyiz. Türk toplumunu çok ilgilendiren ve toplumumuzun önemle üzerinde durduğu kahvaltı konusu. Otellerde kahvaltı verilmektedir. Evet bu aslında çok büyük bir artıdır. Hatta verilen kahvaltı çeşit açısından baktığımızda evde kendimizin yaptığı kahvaltı masasından dahi çok daha geniş seçenekler sunmaktadır. Kalitesi ve içeriği ile alakalı evlerimizde ki kahvaltı ile yarışamayabilirler ancak kahvaltı ekonomik anlamda otel tarafını desteklemektedir. Ancak her ne kadar otellerimizde kahvaltı olsa da kahvaltı verilmesinin verdiği ekonomik fayda, kişilerin ücretlendirilmesinin kişi başı olmasında ki açığı kapatmamaktadır.

Tıkla Ara: 0532 201 12 12

28 Haziran 2020 11:18